Szanowni Państwo

Zwracamy się z propozycją współpracy dla Państwa Firmy.
Jesteśmy Stowarzyszeniem kajakowym, które od 2000 roku działa m. in. na rzecz dzieci niewidomych i niesłyszących prowadząc dla nich spływy i obozy kajakowe. Pod swoją opieką mamy szczególnie dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach pod Poznaniem, chociaż nie tylko. Pływają z nami również dzieci z Ośrodków w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu czy Krakowie. Ostatnio pływają z nami także dzieci z Ośrodka dla Głuchoniemych w Poznaniu oraz z Domu Dziecka w Kórniku-Bninie. Od 2007 roku organizujemy również obozy dla osób niepełnosprawnych umysłowo biorących udział w Olimpiadach Specjalnych.

Jesteśmy Stowarzyszeniem „non profit” nie prowadzącym działalności gospodarczej. Wszystko, co robimy, robimy społecznie. Nasze imprezy dla dzieci są całkowicie bezpłatne i chcielibyśmy, aby nadal było to możliwe.

W 2010 roku nasze Stowarzyszenie obchodziło jubileusz 10-lecia. W związku z tym Polski Związek Kajakowy uhonorował nas nadając jednej z naszych imprez (Ogólnopolski Maraton Kajakowy) najwyższą rangę Grand Prix.

Rok 2020 to rok kolejnego lecia, rok nietypowy, nieprzewidywalny, ograniczony pandemią Covid-19 ale dzięki wspaniałym ludziom i zaangażowaniu członków stowarzyszenia przeszedł od do naszej skromnej historii jako rok udany, za co szczególnie jesteśmy wdzięczni.

W naszej działalności kajakowej (dla dzieci i młodzieży bezpłatnej) bazujemy głównie na sponsorach i współpracy z władzami samorządowymi. Póki co udało nam się pozyskać do współpracy m. in.:

– EP Zakład Transportu ENEA S.A.;

– Big Flag – podarowała nam namioty na spływy i sprzęt obozowy.

Jeśli mogą nam Państwo pomóc w naszej działalności będziemy bardzo wdzięczni.
Pełną informację o nas uzyskać można na stronie internetowej www.warta.poznan.pl. Zapraszamy Państwa Firmę do współpracy oraz wsparcia naszej działalności.

Każda pomoc finansowa oraz materialna będzie przeznaczona w 100% na cele statutowe.

W naszych działaniach statutowych w 2023 roku wspierają nas:

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Za pośrednictwem Polskiego Związku Kajakowego dofinansowane zostają ze środków MSiT najważniejsze imprezy organizowane przez nasze stowarzyszenie.

MSiT_2023 logo

Komenda Wojewódzka – Policja Wodna w Poznaniu

Zawsze możemy liczyć na ich pomoc i zabezpieczenie imprez na wodzie. Dzięki nim nasze imprezy organizujemy bezpiecznie

17-28436_g

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Wielkopolska to kraina magiczna. Kolebka polskiego państwa, historyczna dzielnica Polski pełna zabytków – świadków naszych dziejów, ale również kraina jezior i lasów, miejsc, do których można uciec przed miejskim gwarem. Najstarsze zabytki architektury pochodzą z II połowy X wieku, gdy wraz z przyjęciem przez Polskę chrześcijaństwa przejmowano wzory architektury zachodniej. To wtedy wzniesiono katedry w Poznaniu i Gnieźnie, rezydencję księcia na poznańskim Ostrowie Tumskim, odkrytą latem 1999 roku, oraz na Ostrowie Lednickim. Choć do tej pory mało kojarzona z kajakarstwem, Wielkopolska posiada liczne szlaki wodne umożliwiające organizację ciekawych, jedno- i kilkudniowych spływów. Na turystów czekają tu rozległe, często bezludne obszary leśne, czyste jeziora oraz kręte, malownicze rzeki, świetnie nadające się dla turystyki kajakowej. Bogactwo przyrody i obfitość arcydzieł sztuki i natury zdają się stanowić wystarczającą motywację do bliższego poznania regionu i odwiedzenia go

UMWW_2023 logo

Starostwo Powiatowe w Obornikach

Powiat Obornicki leży w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji poznańskiej. Obfituje w rzeki, jeziora, lasy, rezerwaty i pomniki przyrody oraz cenne zabytki architektury. Powierzchnie leśne zajmują 1/3 powierzchni całego powiatu i jest to w większości kompleks leśny Puszczy Noteckiej. O walorach krajoznawczych Powiatu Obornickiego stanowi obecność siedmiu jezior (Rogozińskie, Prusieckie, Boguniewskie, Budziszewskie, Nienawiszcz, Czarne, Małe), siedmiu rezerwatów przyrody (Buczyna, Promenada, Wełna, Słonawy, Dołęga, Chlebowo, Dolina Kończaka) oraz siedmiu rzek (Warta, Wełna, Mała Wełna, Kończak, Flinta, Sama oraz Samica). Ponad 300 pomników przyrody oraz liczne osobliwości stanowią dodatkową atrakcję przyrodniczą. Przez teren powiatu przebiega kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz dwa szlaki wodne. Bazę turystyczną stanowią gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe i noclegowe oraz liczne obiekty gastronomiczne. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, jazdy konnej oraz zwiedzania muzeum w Jaraczu, w Rogoźnie oraz Leśnej Izby Edukacyjnej w Obornikach. W okolicach Rogoźna znajduje się kilka kompleksów działek letniskowych, a nad Wartą w Bąblinie Dom Misyjno-Rekolekcyjny Misjonarzy św. Rodziny. Historycznie Powiat Obornicki to „opola” najstarszych jednostek administracyjnych państwa polskiego – dwóch kasztelani: zapomnianej dzisiaj Kasztelani Radzimskiej i Kasztelani Rogozińskiej. Oba miasta powiatu Oborniki i Rogoźno były w całej historii Polski zawsze miastami królewskimi. Najcenniejsze zabytki architektury to kościoły w Objezierzu i Rogoźnie.

obornicki-powiat

Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Powiat Poznański jest jednym z największych w Polsce. Na powierzchni 1899,61 km² położonych jest siedemnaście wysokorozwiniętych gmin. Usytuowanie powiatu na skrzyżowaniu międzynarodowych i krajowych szlaków komunikacyjnych sprawia, że turyści łatwo do nas trafią. Powiat Poznański to bogactwo lasów, jezior, miejsce odpoczynku i rekreacji. Zachęcamy do skorzystania z licznych tras rowerowych oraz szlaków pieszych przebiegających przez nasz powiat. Polecamy malowniczo położone ośrodki wypoczynkowe jeździeckie, korty tenisowe oraz pola golfowe. Powiat to również liczne zabytki architektury – Zamek w Kórniku wraz otaczającym go Arboretum, Zespół Pałacowo-Parkowy w Rogalinie oraz Szlak Drewnianych Kościołów to tylko niektóre z nich. Unikatowe w skali kraju muzea plenerowe z interesującymi zbiorami etnograficznymi mnożna podziwiać m.in. w Swarzędzu gdzie zachowały się ekspozycje zabytkowych uli oraz w Szreniawie, gdzie można poznać historię rolnictwa czy zobaczyć dawne gospodarstwo folwarczne. Zwolennikom egzotycznych podróży proponujemy odwiedzenie Muzeum-Pracowni Arkadego Fiedlera, gdzie w Ogrodzie Tolerancji możemy zobaczyć kopie pomników dawnych kultur (Brama Słońca, Kalendarz Azteków czy replikę Santa Marii – legendarnego statku Krzysztofa Kolumba). Na terenie Powiatu Poznańskiego oprócz wielu potoków i strumieni istnieje siedem rzek i jeden kanał. Najważniejsza w powiecie jest rzeka Warta, która w granicach powiatu liczy 64 km płynąc z południa na północ między miejscowościami Czmoniec i Szymankowo. Do prawobrzeżnych dopływów Warty na terenie powiatu należą: Głuszynka wraz ze swoim dopływem – Koplą, Cybina i Główna wraz z potokiem spod Tuczna. a do lewobrzeżnych: Samica Stęszewska połączona z Kanałem Mosińskim, który łączy rzekę Wartę z Obrą tworząc tzw. Małą Pętlę Wielkopolską. Na wszystkich tych akwenach można z powodzeniem uprawiać turystykę wodną.

logo_02A

Starostwo Powiatowe w Szamotułach

Powiat Szamotulski leży w znacznej części na terenie atrakcyjnego przyrodniczo kompleksu leśnego, jakim jest Puszcza Notecka, a także malowniczego Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. Liczne jeziora, a także szlaki znakowane wiodące do najbardziej unikalnych zakątków regionu, zabytki architektoniczne i kulturowe oraz czystość środowiska naturalnego, czynią z naszego powiatu region szczególnie atrakcyjny dla turystów. Rekreacji i wypoczynkowi służą też liczne, malowniczo usytuowane jeziora. Najpopularniejsza baza letniskowo-wypoczynkowa znajduje się nad Jeziorem Radziszewskim w Chojnie, które stwarza dogodne warunki dla wielbicieli rozmaitych sportów wodnych, w tym: windsurfingu, a nawet amatorskiego żeglarstwa. Wśród licznych zabytków Ziemi Szamotulskiej, szczególnym jest kompleks budynków, w których mieści się Muzeum Zamek Górków. Owiana legendą Halszki baszta z ekspozycją regionalną, spichlerz z atrakcyjnymi wystawami czasowymi, oficyna z eksponatami etnograficznymi, wreszcie zamek – piękne wnętrza i unikalna kolekcja ikon.

szamotulski

Gmina Komorniki

Komorniki to gmina, która graniczy z Poznaniem. Przebiegają przez nią ważne szlaki komunikacyjne zbiegające się w węźle autostrady A-2. W naturalny sposób sprzyja to powstawaniu nowych firm oraz dynamicznemu rozwojowi budownictwa mieszkaniowego.Gmina Komorniki to również piękna przyroda. Gmina usytuowana jest na Pojezierzu Poznańskim, którego krajobraz został ukształtowany przez lądolód skandynawski w okresie 70-10 tys. lat temu. Od południowego wschodu graniczy ona z Poznańskim Przełomem Warty z charakterystycznymi terasami zalewowymi oraz meandrami i starorzeczami. Do największych atrakcji turystycznych należy Wielkopolski Park Narodowy, Mauzoleum Bierbaumów – wieża widokowa oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

komorniki

Miasto i Gmina Kórnik

Położenie gminy Kórnik jest jednym z najpiękniejszych w Powiecie Poznańskim z uwagi na okoliczne jeziora: Bnińskie, Kórnickie i Skrzyneckie. Otoczenie lasów z licznymi atrakcjami przyrodniczymi, rekreacyjnymi i turystycznymi w formie szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych i spacerowych to doskonałe miejsce do czynnego wypoczynku. Gmina Kórnik obfituje w liczne relikty zamierzchłej przeszłości. Wykopaliska prowadzone w różnych punktach gminy wskazują na intensywnie rozwijające się przez kilkadziesiąt stuleci osadnictwo w okolicach jezior. Kórnik z uwagi na zachowane bogactwo zabytków jest bez wątpienia jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości w Polsce. Wśród licznych zabytków Ziemi Kórnickiej, szczególnym obiektem godnym zwiedzania jest XIV-wieczny neobarokowy Zamek Kórnicki z zespołem zabudowań przyzamkowych: trzema oficynami, wozownią i pawilonem parkowym. Romantyczny Zamek otoczony jest Arboretum – jednym z najbogatszych pod względem liczby gatunków i odmian drzew, parków dendrologicznych w Europie Środkowej.

KÓRNIK

Miasto i Gmina Oborniki

Nad malowniczymi brzegami Warty i Wełny, otoczona Puszczą Notecką leży Miasto i Gmina Oborniki. To piękne miasto i gmina znajduje się w centrum Wielkopolski – 30 km od Poznania. Ciekawostką Obornik jest rynek miejski – pochodzący z XIV w. – archeolodzy odkryli tu liczne ślady prastarych kultur. Ranga znalezisk jest porównywalna do tych z rejonu Gniezna i Ostrowa Tumskiego. Do dzisiaj rynek miejski zachował pierwotny kształt. Otaczają go stylowe i zadbane kamienice. Nad nimi góruje wieża Kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest to jeden z najstarszych zabytków w mieście, wzniesiony na przełomie XV i XVI w. Warto zobaczyć Kościół p.w. Św. Krzyża – najstarszy w niezmienionej formie i zdecydowanie najpiękniejszy. Powstał w 1766 r., znajduje się u zbiegu dróg prowadzących do Obrzycka i Czarnkowa. Zwolennikom aktywnego spędzania wolnego czasu możemy zaproponować piesze, rowerowe i konne wycieczki po pięknych kompleksach leśnych. Na terenie miasta znajduje się rezerwat ichtiologiczny Słonawy – jeden z dwóch tego typu rezerwatów w Polsce.

OBORNIKI

Miasto Poznań

Poznań jest jednym z najstarszych i największych miast Polski. Dziś przede wszystkim dynamicznym i otwartym na świat centrum biznesu, kultury i sportu. Warto jednak spojrzeć na stolicę Wielkopolski z innej strony. Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich i naukowych w Polsce. Uważany jest za miasto ludzi młodych, wykształconych i przedsiębiorczych. Jako stolica biznesu Poznań przyciąga wielu zagranicznych inwestorów. Jako miasto kultury swoją bogatą ofertą kulturalną budzi zainteresowanie znacznej liczby miłośników sztuki. To tutaj odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta. Miasto jest organizatorem największej ilości zawodów sportowych w Polsce. Każdego roku w Poznaniu odbywa się ponad 20 dużych imprez o zasięgu międzynarodowym oraz kilkadziesiąt o zasięgu krajowym. Od 2000 roku Poznań jest organizatorem największego w Polsce maratonu biegowego. Poznań dysponuje dużą i zróżnicowaną bazą sportową, na którą składają się m.in. 137 boisk, 4 stadiony, 2 lodowiska oraz uważany za jeden z najlepszych na świecie tor regatowy Malta. Czas spędzony w naszym mieście przyniesie niezapomniane wrażenia zarówno sportowe, jak też kulturalne i turystyczne

poznan

Miasto i Gmina Puszczykowo

Puszczykowo – utożsamiane z miastem-ogrodem – położone na lewym brzegu rzeki Warty w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Ze względu na liczne walory letniskowe, dostępność obiektów sportowych i dobrze rozwiniętą bazę gastronomiczno-hotelową jest doskonałym miejscem wypoczynku dla całej rodziny oraz celem wycieczek rekreacyjnych i krajobrazowych. Przez Puszczykowo przebiega kilka znakowanych szlaków turystycznych, do których należy m.in. trasa im. prof. Adama Wodziczki, 40-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego, szlaki im. Cyryla Ratajskiego, Franciszka Jaśkowiaka, Arkadego Fiedlera, Kosynierów oraz Trasa Kórnicka. Puszczykowo jest wymarzonym miejscem przejażdżek rowerowych. Lasy, łąki, zielone tereny i pobliskie jeziora sprzyjają aktywnej formie wypoczynku. Piękno okolicznej przyrody zachęca do romantycznych spacerów i rodzinnych pikników. Oprócz atrakcji turystycznych miasto proponuje mieszkańcom i gościom możliwość uczestnictwa w szerokim wachlarzu imprez kulturalnych.

37

Gmina Suchy Las

Gmina Suchy Las to miejsce, gdzie można aktywnie spędzać wolny czas. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Zespół Pałacowy w Biedrusku. W otoczeniu 14 ha parku z unikalnym drzewostanem, swoją dawną świetność odzyskuje dzięki gruntownej renowacji, Pałac Von Treskow, zbudowany w latach 1877-80 wg. projektu Ludwika Huhna. W Pałacu powstanie historyczny hotel, z wyjątkowym klimatem wykluczającym go z typowych obiektów hotelowych. Każdego gościa ceniącego piękno i spokój zauroczy to miejsce. Obiekt o wyjątkowych walorach, z piękną oranżerią, reprezentacyjną, stumetrową salą balową będzie dzielić się swoim bogactwem z hotelowymi gośćmi, uczestnikami szkoleń, konferencji, przyjęć okolicznościowych i wydarzeń kulturalno – rozrywkowych. Sąsiedztwo rzeki Warty umożliwi dopłynięcie do Biedruska szlakiem rzecznym, gdyż planowana jest tu budowa przystani. Zapraszamy do gminy Suchy Las, a w szczególności do Biedruska, miejscowości leżącej u brzegu Warty.

suchylaslogo

Organizacje

PZK-300

Polski Związek Kajakowy

LOGO-WZKAJ ss

Wielkopolski Związek Kajakowy

Sponsorzy

bigflag

Big Flag

Bardzo fajna firma, która od wielu lat wspiera nasze szalone pomysły

logo2x

ENEA S.A.

Dzięki wsparciu ENEA nie musimy martwić się o nasz sprzęt